Web sitemiz genelinde toplam 47 konuya 11 yorum yazıldı.

Çocukların Tuvalet Eğitimi

Çocukların Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimi kız ve erkek çocuk ayırmaksızın 12 ile 24 ay arasında ebeveynler tarafından hoşgörü ve anlayışla gerçekleşmesi gerekiyor.

Ebeveynler nelere dikkat etmeli?

Ebeveynler çocuklarını tuvalet alışkanlığını aşılamadan önce çocuğun tuvaletin yapılacağı yeri çocuğun algısında kesinleştirir ve yüksek sabır ile çocuğuna yavaş yavaş tuvalet eğitimini öğretir.

Hangi çocuklar tuvalet eğitimini geç veya hiç öğrenemez?

Tuvalet eğitimi aşamasında problem yaşayan ebeveynler çocukları genelde otizm , kas hastalığı ve adaptasyon gibi hastalıklardan dolayı çocuklarının eğitim sürecinin aksadığını fark ederler, bu tür durumlarda kesinlikle çocuklarına bağırmamalı ve yüksek ses tonu ile eğitim vermemeli, aksi durumda yapılan hatalı davranışlarda çocuklarda olumsuz etkilenebilinir.

Temizliğine dikkat etmeli

Tuvalet eğitimde detaylı bir şekilde eğitimi gerçekleştirirken çocuklarımıza tuvalet sonası temizliğide aşılamamamız gerekiyor.

Kaynak: Blogtr.net


ReklamSosyal Medyada Paylaş:

Yorum YapHasan Yazdı - 2018-01-10

En zor eğitimlerden biridir. her ne kadar 3 yaşına kadar verilebilse de eğitime erken başlamakta fayda var. Çocuk bir şeyi ne kadar fazla yaparsa o kadar çabuk alışabiliyor. Eğitim verirken her tuvalete gidişte aynı sakinlikte tuvaletle ilgili soruları usanmadan cevaplamak da çok önemli aksi halde ters tepebilir.

Bin Bir Dünya Blog Bin Bir Dünya Blog Bin Bir Dünya Blog Bin Bir Dünya Blog

Bin Bir Dünya Blog

Bin Bir Dünya Blog