Web sitemiz genelinde toplam 47 konuya 11 yorum yazıldı.

Whatsapp Kullanıyorsanız Bu Ayarlara Dikkat Edin

Whatsapp Kullanıyorsanız Bu Ayarlara Dikkat Edin

Whatsapp dünya çapında kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Akıllı telefonların tamamında kullanılabilen ve ücretsiz mesajlaşma ya da görüntülü konuşma gibi özelliklere sahip olan Whatsapp’ta pek çok ayar bulunmaktadır. Kullanıcıların büyük bir bölümü ise bu ayarlardan habersizdir. Şimdi sizlere bu ayarlardan söz edeceğiz. Bu sayede Whatsapp uygulamanızı daha güzel ve güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.

Öncelikle Whatsapp uygulamasında çok fazla grup konuşması bulunan okurlarımızı ilgilendiren bir özellikten söz edeceğiz. Eğer gruplarınızdan sürekli olarak fotoğraf gönderiliyorsa ve bu fotoğrafların telefonunuzda çok fazla yer kapladığını düşünüyorsanız ayarlardan bu özelliği kapatabilirsiniz. Bu sayede sadece istediğiniz fotoğrafları indirerek telefonunuzda çok fazla yer işgal etmesini engelleyebilirsiniz.

Diğer bir ayar ise son görülme saati ile ilgilidir. Bildiğiniz gibi uygulamaya girdiğiniz son saat herkes tarafından görülebilmektedir. Dilerseniz bu özelliği yalnızca kişilerinizin görmesini sağlayabilir ya da dilerseniz tamamen de kapatabilirsiniz. Böylece son girdiğiniz saati kimse görmemiş olur. Hatta Whatsapp durumunuzu ve profil fotoğrafınızı da kişileriniz dışındakilere ya da herkese kapalı yapabilirsiniz. Bunları güvenlik ayarlarından saniyeler içerisinde değiştirebilirsiniz.

Whatsapp bildiğiniz gibi konuşmalarınızı sürekli olarak yedeklemektedir. Bu özelliği de dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayarlardan sohbetler seçeneğine, oradan da sohbet yedeği bölümüne girdiğinizde konuşmalarınızın ne zaman ve nasıl yedekleneceğini seçebilirsiniz. Ayrıca yedeklenecek hesabı da buradan belirleyebilirsiniz. Böylece konuşmaları telefonlarınızdan silseniz bile yedeklemeleriniz sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle telefonunuzu değiştirdiğiniz zaman bu özellik ciddi anlamda işinize yarayacaktır. Bu sayede önemli konuşmalarınızın bir kopyasını her zaman saklamış olursunuz.

Whatsapp’taki en güzel özelliklerden biri de grup konuşmaların sessize alınabilmesidir. Bu sayede gruplarda konuşulanlar size bildirim olarak gelmez ve istediğiniz zaman okuma şansınız olur.

Son olarak Whatsapp uygulamasına yeni gelen bir özellikten söz edeceğiz. Bu özellik atılan mesajların hem sizden hem de attığınız kişi ya da kişilerden silinmesini sağlamaktadır. Ancak mesaj silme özelliği, mesajın atıldığı andan sonraki 7 dakika içerisinde geçerlidir. Yani attıktan sonra 7 dakika içerisinde pişman olduğunuz bir mesajı hem kendinizden hem de karşınızdan kolaylıkla silebilirsiniz. Bu özellik de tüm telefonlarda yer almaktadır.


ReklamSosyal Medyada Paylaş:

Yorum YapBin Bir Dünya Blog Bin Bir Dünya Blog Bin Bir Dünya Blog Bin Bir Dünya Blog

Bin Bir Dünya Blog

Bin Bir Dünya Blog