Anne Çocuk

Kadınca

Yemek Tarifleri

Baharda Ne Giyilmesi Gerekir? – Bilgi Bahçeniz

Baharda Ne Giyilmesi Gerekir?

Baharda Ne Giyilmesi Gerekir?

Kış mevsiminden çıkarak yaz mevsimine doğru hızla ilerlediğimiz bu süreç içerisinde ne giymemiz gerektiği konusunda kafamızda birçok soru işareti oluşuyor. Baharda ne giyilmesi gerekir? Sorusunun en fazla sorulan sorular arasında olduğunu da söyleyebiliriz. Montu elimize mi almalıyız? Yoksa omumuza mı atmalıyız? Bunun gibi onlarca soru sizin de kafanızı karıştırıyor olabilir. Yazımızda sizlere bu noktada çeşitli önerilerde bulunacağız.

Kot Nasıl Giyilir?

Aslında basit bir görünüme sahip olan kot kıyafetleriniz ile şık bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Hatta kot modası hala devam ederken kendinize farklı kombinler hazırlayabilirsiniz. Kot pantolon, beyaz tişört, yün kazaklar ve mevsimlik botlar ile istediğiniz şıklığı yakalama imkanınız vardır. Kotun üzerine deri ceket tercih ettiğiniz zaman ise üzerinde bir rock’n roll havası olacağından emin olabilirsiniz.

Hippi Tarzı

Eğer içinizde özgür bir kadın varsa ve bunu baharda dışarıya yansıtmak istiyorsanız hippi tarzı tam olarak size uygun bir tarz olacaktır. Boru paça veya İspanyol paça pantolon, karışık desenlere sahip olan gömlek ya da bluzlar ek olarak değişik saç aksesuarları sizlere bu havayı yakalama imkanı verir. Hippi tarzı dikkat çekici ve son yıllarda çok fazla popüler olmaya başlamış bir tarzdır. Bu yüzden özgürlüğünüzü ve stilinizi en iyi şekilde yansıtacağından emin olabilirsiniz.

Modern Klasik Görünüm

Son dönemlerin en kurtarıcı kıyafetlerine baktığımız zaman şık ve uzun paltoların yer aldığını görebiliyoruz. Bu evrede bohem bir tarz ve boru paçanın üzerine bu paltolar ile tarzınızı tamamen ortaya koyabilirsiniz. Son dönemlerin en şık aksesuarları arasında olan fötürlü şapkalar ise sizi daha gizemli ve şık göstermeyi başaracaktır. Baskılı bir tişörtün üzerinde giydiğiniz paltonuz modern ve klasik şıklığı sizlere bir arada sunma özelliğine sahiptir.

Grunge & Punk

Modanın sürekli kendini tekrar etme özelliği olduğu bilinen bir gerçektir. 90’lar modasında ise klasik parçalarla kombinlenen kıyafetler son dönemlerde tekrar karşımıza çıktı ve çok fazla tercih edilmeye başlandı. Siz de bu kıyafetlerle kombinler yaparak baharda farklı bir stil elde edebilirsiniz. Deri ürünler yüksek bel pantolonlar, yapay kürkler, baskılı olan tişörtler en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Eğer kıyafet alışverişine çıkmayı planlıyorsanız bu ürünleri tercih etme yoluna gidebilirsiniz.

Kat Kat Kıyafetler

Tasarımcıların fikirlerine baktığımız zaman çok kata sahip olan ve örme ürünler dolabınızda daha fazla yer kaplaması gerekir. Çünkü bu ürünler diğer ürünlere göre daha kullanışlı olacaktır. Büyük logolara sahip olan kıyafetler, kabarık tarzda etekler salaş bir şekilde örülmüş kazaklar sizde spor ve klasik bir tarzın oluşmasına yardımcı olacaktır. Bu moda ilk olarak karşımıza 2016 yılında çıktı ve kullanılmaya devam ediyor. Şık bir görünüm ve her zaman uyumu yakalaması tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasındadır.

Net Çizgiler İle Canlı renkler

Bu bahar rengarenk bir bahar olacağını sizlere söyleyebiliriz. Keskin çizgiler ile kareli desenlere sahip olan kıyafet modelleri dolabınızda henüz yerini almadıysa kısa süre sonra eklemeye başlayabilirsiniz. Çiçek baskısına sahip olan metalik ve çekici parçalar bütün gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda iki renk modasını uzun süre önce aştığımız için birbirine zıt olan birçok renkten kombin yapma imkanınız vardır.

İpek ve Şifon

Baharda güzelliğinizi daha fazla vurgulama gibi bir hedefiniz bulunuyorsa bunun en iyi yolu ipek veya şifondan yapılmış olan kıyafetleri tercih etmenizdir. Özellikle resmi giyinmeniz gereken bir işte çalışıyorsanız bu tarz kıyafetler sizlere daha şık bir görünüm katacaktır. Bu tarz kıyafetleri kombinlediğiniz sırada ise klasik kesimli pantolonlar, saçaklı etekler ve jeanlerle kombinleyebilirsiniz.

Spor Şıklığı

Tarz olarak klasikten uzak ve spora daha yakın bir tarzınız bulunuyorsa bu tarzınızı bozmanıza gerek yoktur. Spor kıyafetlerin genellikle diğer tarzlara göre daha minimalist ve rahat olduğunu görebiliyoruz. Asi görünümlü veya motorcu tarzlı kıyafetler sizlere ayrı bir hava katacaktır. Aynı zamanda bu kıyafetlerin kombinlenme evresi daha kolay olacağı için kendinizi daha rahat hissedersiniz. Deri ceket, kot pantolonlar, salaş kıyafetler bu evrede sizin için son derece uygundur. Bluzlarınız ise çok dar olmak yerine daha çok salaş olması gerekir.

Kaşmir

Moda da eskimeyecek ve her zaman yer alacak olan parçalar arasında kaşmiş yer almaktadır. Kaşmir ceketlerin ise çok popüler olduğunu söyleyebiliriz. Kaşmir bir parça alacağınız zaman pastel renkleri tercih ettiğinizde ise görünüşünüz orijinal ve alımlı bir hal alacaktır. Pembe, mavi veya turkuaz renkleri ise bu evrede en sağlam tercihler arasında yer almayı başarmaktadır.

Uzun Elbise ve Deri Ceket Kombini

Feminen bir görünüm elde etme amacıyla uzun elbiseler sizlere yardımcı olacaktır. Aynı zamanda daha uzun görünmenizi de sağlar. Bu elbiselerin üzerine ise modada hiçbir zaman eskimeyecek olan deri ceket tercihinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde asi bir tarza sahip olursunuz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir